Slider navigation left arrow
Slider navigation right arrow

Keratynowe prostowanie włosów

Nowość w naszym salonie: proponujemy Klientom keratynowe prostowanie włosów przy zastosowaniu preparatów marki QOD, które nie zawierają formaldehydu.
Terapia keratyną to doskonały sposób na długotrwałe i efektywne prostowanie oraz regenerację włosów. Już po jednym zabiegu efekt utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy: włosy są gładkie, a ich struktura widocznie się poprawia.

Keratyna QOD jest całkowicie naturalnym i najbezpieczniejszym preparatem na rynku, co potwierdzają opinie setek zadowolonych klientów i współpracowników dystrybutora kosmetyków tej marki, firmy Yu-Ca.

Jak pielęgnować włosy?

tani fryzjer tychy fryzjer tychy centrumBy dbać o zdrowy wygląd i dobrą kondycję włosów należy dopasować kosmetyki do rodzaju włosów.

Warto porozmawiać o tym z fryzjerem, który zaproponuje profesjonalne produkty, specjalnie dla naszych włosów.

Włosy suche i uwrażliwione wymagają szczególnej pielęgnacji. Źle wpływa na nie gorące powietrze
i gwałtowne czesanie. Należy ograniczać używanie prostownicy, lokówki oraz suszarki. Warto używać przynajmniej dwa razy w tygodniu maski do włosów,
by utworzyć warstwę ochronną. Wybierane przez nas produkty powinny zawierać m.in. lecytynę, proteiny, lanolinę czy wyciąg z jojoby, by nadać włosom gładkości.

Włosy przetłuszczające się to skutek nadmiaru sebum, który powoduje stres, kuracje hormonalne czy zła dieta. Wybierajmy zatem kosmetyki o działaniu antybakteryjnym bez składników natłuszczających. Unikajmy wosków i pianek, które dodatkowo obciążają włosy.

Włosy mieszane wymagają częstego podcinania suchych końcówek. Należy używać lekkich szamponów, a włosy myć w letniej wodzie. Unikajmy także obciążających włosy preparatów.

Jak używać szamponu i odżywki?

Używaj tylko delikatnych preparatów i myj włosy codziennie tylko, jeśli jest to naprawdę konieczne. Jeśli Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają sięgnij po odpowiednie kosmetyki.

Nigdy nie nakładaj szamponu bezpośrednio no włosy. Nalej go najpierw na dłoń i rozcieńcz
z wodą. Dopiero taką mieszanką polej i wmasuj ją we włosy. Płucząc je, nie używaj ani gorącej ani zimniej wody. Oba rodzaje pobudzają do pracy gruczoły łojowe. Śliskie włosy bez resztek szamponu delikatnie zawiń w bawełniany ręcznik i zdejmij go po chwili. Noszenie „turbanu” może powodować przetłuszczanie się włosów.

W osuszone włosy wetrzyj odżywkę rękoma lub grzebieniem z szerokim rozstawem. Odżywkę ze spłukiwaniem nałóż na włosy tuż po umyciu (z ominięciem skóry głowy, by ich nie przetłuścić). Nadmiar produktu może skutkować łupieżem. Kosmetyk należy przechowuj zgodnie ze wskazaniami producenta.

Jak przedłużyć trwałość wykonanej fryzury?

Świetnie sprawdzą się tu profesjonalne produkty. Możemy znaleźć je w salonach fryzjerskich. Doświadczeni styliści i fryzjerzy dobiorą kosmetyk zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Dzięki temu samodzielne ułożenie fryzury nie będzie już dłużej problemem.

Profesjonalne kosmetyki widocznie poprawią kondycję Twoich włosów, nawilżając je od wewnątrz. Przedłużą także intensywność koloru, w przypadku włosów farbowanych. Często są droższe niż produkty spotykane w sklepach, niemniej rekompensują to znacznie większą wydajnością i dużo lepszą jakością.